KULTURA, LIFESTYLE

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

6-seriali-z-netflixa-do-nadrobienia-w-wakacje

Okres wakacyjny to może być dobry czas na nadrobienie zaległości w serialach. Jeżeli męczy Was, że Wasi znajomi omawiają jakieś nieznane fabuły i porównują postacie, których nie znacie to weźcie laptopa na taras lub balkon i odpalcie kilka produkcji. Dzisiaj mam dla Was kilka propozycji do sprawdzenia, które ja oglądałam z przyjemnością.

Oczywiście aktualnie na platformie Netflix można ponadrabiać sobie Przyjaciół, Teorię Wielkiego Podrywu, House of Cards czy siódmy sezon W garniturach – jeżeli ktoś nie widział któregoś z tych seriali to nie ma na co czekać! Nie znajdziecie innej okazji na zobaczenie księżnej Sussex w piżamie. Ale poza nimi i innymi kultowymi produkcjami jest jeszcze kilka mniej lub bardziej znanych seriali, które również warto zobaczyć. I to zanim wrzucą Wiedźmina i wszyscy Polacy będą musieli rzucić inne seriale i obligatoryjnie go zobaczyć.

Grace & Frankie

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Jak zrobić niesamowicie wciągający serial o dwóch starszych paniach? Nadal nie wiem jak, ale twórcom Grace i Frankie to się udało. Tutaj wszystko jest idealne. Główne bohaterki (Jane Fonda <3) z ich wadami i sposobem bycia, wątek gejowski, przy którym nie mam poczucia, że ktoś wsadza mi go tu na siłę tylko dla poprawności politycznej, córka Grace, Brianna, której zazdroszczę garderoby, stylu i sposobu wyrażania myśli.

Wszystko ogląda się lekko, przyjemnie i z uśmiechem, mimo, że często pojawiają się tematy trudne, jak starość, choroby, brak akceptacji i miliony innych codziennych problemów. Ale są też sukcesy, codzienne zwycięstwa i niecodzienne rozkręcanie własnego biznesu w dość nietypowej branży. Sprawdźcie koniecznie, pięć sezonów mija niepostrzeżenie i z niecierpliwością czekam na kolejny!

Jane The Virgin

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Historia jest dosyć niesamowita. Główna bohaterka, Jane, jest dziewicą i zgłasza się na badanie cytologiczne, ale zamiast niego zostaje przypadkowo poddana sztucznemu zapłodnieniu, które oczywiście się udaje. Potem jest już tylko ciekawiej….

Tak naprawdę to jest romans, bo mamy mocne rozbudowane wątki miłosne. Ale też komedia, bo śmiechu przy oglądaniu nam nie zabraknie. I trochę kryminał, bo takich wątków też nie brakuje, a trupy ścielą się gęsto, zwłaszcza w pierwszym sezonie. I jeszcze trochę parodii, bo tak naprawdę naśmiewamy się głównie z latynoskich telenoweli. Zadziwia mnie zawsze gra aktorska na wysokim poziomie i żałuję tylko, że aktualnie nowe odcinki, sezonu 5, pojawiają się tylko raz w tygodniu. A i nie bójcie się chodzić na cytologię, nie grozi Wam to co Jane, chyba, że gracie w telenoweli… 😉

Sex Education

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Otis to młody chłopak, po którym już na pierwszy rzut oka widać, że nie prowadzi bujnego życia towarzyskiego. Do tego ma troszkę dziwną matkę (Gillian Anderson), która zajmuje się terapią życia seksualnego i równie dziwnego przyjaciela, czarnoskórego geja. Okazuje się jednak, że Otis ma po matce dar do udzielania seksualnych porad i wraz z koleżanką, w której się podkochuje, zaczyna prowadzić w szkole nielegalną praktykę.

Wielokrotnie na Netflixie wyświetlał mi się ten serial gdzieś w zajawkach, ale nigdy nie zajrzałam do niego, bo coś mi się ubzdurało, że to jakiś dokument. Dopiero kiedy zobaczyłam jego reklamę na youtubie dowiedziałam się o co chodzi i wiedziałam od razu, że to będzie dobre. Koniecznie przekonajcie się o tym sami.

Plan na miłość

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Francuski serial, w zasadzie jeden sezon i szczerze mówiąc nie wiem czy będzie kontynuacja, podobno tak. Mamy tutaj Elsę, trochę nieśmiałą, trochę zakochaną w ex, który ma już inną, na pewno bardzo samotną kobietę z nudną pracą. Co więc postanawiają zrobić jej wydawałoby się normalne i stateczne przyjaciółki, aby podbudować jej pewność siebie i pomóc jej zapomnieć o byłym? Wiadomo, zamawiają jej męską prostytutkę.

Dalej to już z górki, ona się zakochuje, nie wie dlaczego się spotkali i nie wiadomo czy, jak i kto ma jej o tym powiedzieć. Przy okazji wychodzi na jaw, że w sumie nie tylko ona ma problemy z własnymi uczuciami. Odkryć wielkich tu może nie ma, ale dobrze się ogląda i w dodatku jest to serial francuski, więc polecam oglądać z napisami.

Dead to me

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Nie przypuszczałam, że zobaczę Christinę Applegate w tak dobrej roli. Zawsze notowałam ją w rolach trochę przygłupich blondynek, a tutaj jest świetną kobietą, świeżo upieczoną wdową o dość ciężkim poczuciu humoru, która na zajęciach grupy wsparcia poznaje inną sympatyczną kobietę, która również straciła męża. A przynajmniej tak mówi. Ostatecznie udaje im się zaprzyjaźnić i dopiero później dowiedzą się, że łączy ich też pewien sekret.

Serial utwierdza nas w dwóch przekonaniach. Jeden: nigdy nie znasz nikogo tak do końca, nawet jeżeli z nim mieszkasz. Dwa: po świecie chodzi całe mnóstwo wariatów i całkiem dobrze się kamuflują. Niby człowiek to wie, a jednak odkrywanie tej prawdy na nowo zawsze zaskakuje. Tylko jeden sezon, więc szybko nadrobicie.

Bodyguard

6 SERIALI Z NETFLIXA DO NADROBIENIA W WAKACJE

Kolejna propozycja składająca się tylko z jednego sezonu. Weteran wojenny zostaje prywatnym ochroniarzem brytyjskiej minister. On nadal przeżywa traumę związaną z pobytem w Afganistanie, a ona praktycznie go tam wysłała, popierając udział Wielkiej Brytanii w tej wojnie. Ich poglądy są różne praktycznie w każdej sprawie. Czy mają szansę się dotrzeć i czy można z pełnym poświęceniem ochraniać kogoś, kogo się nie popiera?

Mamy tutaj intrygi, zamachy, napięcie i polityczne gierki, czyli wszystko czego trzeba, żeby serial był naprawdę intrygujący. Produkcja zbierała praktycznie same najwyższe oceny i ja również gorąco ją Wam polecam, najlepiej zanim zrobią drugi sezon i coś zepsują.

Oczywiście jest jeszcze Maniac (Emma Stone i Jonah Hill),  Bonding, Chilling Adventures of Sabrina czy Lucyfer. Nikomu nie zabraknie oglądania. A Wy co polecacie? Może być również spoza Netflixa – to nie jest wpis sponsorowany.

46 Komentarze


Komentarze (46)

  1. Trendy Mama
    23 lipca 2019 at 5:32 pm

    Nie oglądam Netflixa. Póki co, jestem na etapie bajek dla dzieci 😉

  2. Trendy Mama
    23 lipca 2019 at 5:36 pm

    Gdybym miała możliwość, najchętniej obejrzałabym House of Cards i Bodyguard.

  3. Marta | Projekt Spokój
    23 lipca 2019 at 5:50 pm

    Oglądałam „Anię…”, ale główna bohaterka była ciut za bardzo irytująca (oczywiście jej wersję książkową uwielbiam :)). Poza tym zatrzymałam się na „Przyjaciołach” – dużo oglądania i nadrabiania. A potem, któż to wie, może znajdę coś z innej epoki… 🙂

  4. Świat Toli
    23 lipca 2019 at 6:09 pm

    Niedługo urlop i muszę się wreszcie skusić na NEtflix. Będzie co oglądać.

  5. Anszpi
    23 lipca 2019 at 6:47 pm

    Nie oglądam seriali, wolę jednoodcinkowe filmy. Seriale za dużo czasu zabieraja

  6. Monika Kilijańska
    23 lipca 2019 at 6:52 pm

    Dead to me zapowiada się anprawdę ciekawie. jestem też zaciekawiona jak aktorsko wypada w nim właśnie panna Bundy.

  7. Karolina / Nasze Bąbelkowo
    23 lipca 2019 at 9:43 pm

    Nietflixa nie posiadam, telewizji praktycznie nie oglądam. Od czasu do czasu wybieram się do kina albo oglądam jakiś film na Cda.pl – więc nie jestem na bieżąco z serialami 😉

  8. Monika
    23 lipca 2019 at 9:55 pm

    wszystkie juz pooglądane- poproszę kolejne 😀

  9. ladymamma.pl
    23 lipca 2019 at 10:13 pm

    Natflix to moje uzależnienie – znalazłam jednak u Ciebie kilka pozycji, których jeszcze nie oglądałam… 😉 dzięki za polecenia 🙂

  10. Atrakcyjne wakacje
    24 lipca 2019 at 6:40 am

    My to prawie tv nie włączamy 😀

  11. Koralina
    24 lipca 2019 at 9:22 am

    mam trochę inne plany netflixowe na wakacje, ale dobrze, że każdy znajduje coś dla siebie 😉

  12. StaraPannaZKotem
    24 lipca 2019 at 10:37 am

    Z serialami mam trochę jak z książkami, mam swoje listy „to do” i dopiero potem biorę pod uwagę rekomendacje innych (choć zdarzają się wyjątki 🙂 )
    „Dead to me” to jeden z najlepszych seriali, jakie widziałam ever, jest absolutnie zajebisty, UWIELBIAM! <3
    No i jeśli chcesz poleceń, to na Netflixie, z mniej znanych, cudowne "After life", "Turn up Charlie" oraz "Special".
    No i totalnie "Big little lies" na HBO, ale to pewnie znasz…

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:53 pm

      O Special nie słyszałam, sprawdzę co to 😉 W Kłamstewkach mam zaległości do nadrobienia, więc czekają na swoją kolej 🙂

  13. Aleksandra
    24 lipca 2019 at 11:14 am

    Jedynie ten ostatni mnie zainteresował :) Zwłaszcza że weteran wojenny kojarzy mi się od razu z Johnem.

  14. Karolina O
    24 lipca 2019 at 11:31 am

    Nie znam tylko ,,dead to me”, a co do ,,sex education” to gorąco polecam :))

  15. Bookendorfina
    24 lipca 2019 at 11:42 am

    Mam co nadrabiać, może w sierpniu uda się nieco skrócić listę must. 🙂

  16. Wiola
    24 lipca 2019 at 12:26 pm

    Obecnie, jednym z moich założeń jest ograniczenie rozpraszaczy. Skupiam się na nauce.

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:53 pm

      Czasem trzeba wyrzucić wszystkie rozpraszacze 😉

  17. Aldona Zakrzewska
    24 lipca 2019 at 1:22 pm

    Dziki za listę – mam teraz trochę czasu i właśnie zastanawiałam się, co by tu obejrzeć na Netflixie. Z Twojej listy spodobały mi się: Grace & Frankie i Dead to me. A ja polecam mało znany francuski „Chalet” 🙂

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:54 pm

      Dzięki, chętnie sprawdzę 🙂

  18. konfettitime
    24 lipca 2019 at 4:49 pm

    Super lista, akurat żadnego z wymienionych seriali nie znam, na pewno skorzystam z sugestii. Ja właśnie skończyłam 3 sezon domu z papieru, uwielbiam i polecam.

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:54 pm

      O właśnie, Dom z papieru jest u mnie na liście do obejrzenia 🙂

  19. Krzysiek
    24 lipca 2019 at 9:43 pm

    Widziałem tylko „Sex Education” a z pozostałych najbardziej zaciekawił mnie chyba „Bodyguard”. Czas zasiąść przed ekranem 🙂

  20. talarkowa
    24 lipca 2019 at 10:04 pm

    Widziałam tylko „Sex Education” i bardzo polecam. Uwielbiam „Lucyfera|, polecam też „Dom z papieru”, „Stranger Things”, często też wracam do „Przyjaciół” 🙂

  21. krystynabozenna
    25 lipca 2019 at 10:05 am

    A ja jakoś latem nie mam kompletnie czasu na oglądanie TV i filmów w ogóle…

  22. krystynabozenna
    25 lipca 2019 at 10:28 am

    I nie dam rady nadrobić, doba za krótka niestety…

  23. Łukasz Jarych
    25 lipca 2019 at 1:52 pm

    Dziękuję za listę, mysle ze Sex Education moze byc ciekawe 🙂

  24. AnWuWu
    25 lipca 2019 at 4:05 pm

    Ooooo, fajne! Dzięki za polecenie, bo ja nic nie oglądam!

  25. Vademecum Mamy
    26 lipca 2019 at 9:57 am

    Nie oglądałam żadnego z nich, ten pierwszy jednak mógłbyś mnie zaicekawic.

  26. Małgosia P
    26 lipca 2019 at 10:04 am

    Bardzo fajny wpis tym bardziej, że ostatnie 2 lata byłam wyłączona z życia filmowego w związku z urodzeniem dziecka. Na pewno obejrzę 2 seriale w tej listy.

  27. Pokolenie zmarnowanych szans
    26 lipca 2019 at 1:30 pm

    O, fajnie, podsunęłaś mi kilka nowych seriali do obejrzenia! A do kilku już się przymierzałam wcześniej. 🙂 Ale kiedy nie nadrabiać jak w wakacje?

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:46 pm

      Cieszę się, że znalazłaś coś dla siebie 🙂

  28. Edi i Marco Voyager
    26 lipca 2019 at 2:01 pm

    Nie mamy netflixa. Jakoś nie kusi nas by go wykupić. Szkoda życia na seriale 😀

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:45 pm

      Pewnie tak. U nas funkcjonuje zamiast tv 😉

  29. Małgorzata
    26 lipca 2019 at 9:10 pm

    tyle słyszałam o tych serialach, ale niestety czasu mi brak na oglądanie. Wolę jednak poczytać mądrą książkę 🙂

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 5:45 pm

      Ja tam lubię i poczytać i pooglądać 😉

  30. MangoMania
    27 lipca 2019 at 9:24 am

    Znam jedynie Bodyguard – podobał mi się i mogę go polecić. Reszta seriali być może mnie zainteresuje muszę obejrzeć ich zwiastuny.

  31. Roksana www.kopanina.pl
    27 lipca 2019 at 9:41 am

    Sex Education to dla mnie porażka, w ogóle mnie nie wciągnęło. Ostatnio ogladałam Designated Survivor, po słabym drugim sezonie trzeci wrócił na swój dobry poziom. Grace i Frankie dobrze się zapowiada. A historia o dziewicy i cytologii była nawet w polskiej telenoweli, chyba Majka się ten serial nazywał 😉

    • Bea
      27 lipca 2019 at 2:37 pm

      Ja z polskimi serialami jestem na bakier. Sprawdzę za to Designated Survivor, bo w ogóle nie kojarzę 🙂

  32. paulina
    27 lipca 2019 at 11:38 am

    Miałam netflix na próbę i nie przekonał mnie

  33. Literatka kawy.
    29 lipca 2019 at 3:37 pm

    Nie widziałam żadnego z nich, więc mam sporo do nadrobienia. Chociaż i tak w sierpniu czekam na 2. sezon Mindhuntera.

    • Bea
      3 sierpnia 2019 at 2:22 pm

      To ja dla odmiany nie widziałam Mindhuntera, więc sobie zapiszę 🙂

  34. Anna
    7 sierpnia 2019 at 11:00 am

    Ja rzadko oglądam seriale, ale jak już, to będę nadrabiać po wakacjach. 🙂 W wakacje większość czasu staram się spędzać poza domem.

    • Bea
      11 sierpnia 2019 at 8:33 pm

      Słusznie, na jesień też się sprawdzą 😉

  35. paulina
    7 sierpnia 2019 at 10:16 pm

    omg zadnego nie znam! jesienią nadrobię 😛

    • Bea
      11 sierpnia 2019 at 8:17 pm

      No to masz gotową listę 😀

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.