KULTURA

MUZYCZNE INSPIRACJE #4

muzyczne-inspiracje-4

Ewa Małas-Godlewska, sopran, gwiazda Opery Paryskiej oraz Jose Cura, światowej sławy argentyński tenor w duecie, który zachwyca mnie niezmiennie od pierwszego usłyszenia 15 lat temu.  

Płyty słuchała moja babcia, a ja z nią, na zwykłym boomboxie, w letni dzień. Tak dawno i jednocześnie tak niedawno. A ja do dzisiaj mam ciarki kiedy leci. Może dlatego, że to nie jest muzyka poważna, ale mocny miks z popową produkcją. A może dlatego, że mimo to ma w sumie ogromny ładunek emocjonalny, połączony z przepięknymi barwami głosu.  

Niestety nie znalazłam nagrań dobrej jakości w sensie obrazów – ale nie umniejsza to przyjemności płynącej ze słuchania – i tak najlepiej słuchać z zamkniętymi oczami. A dla nieskazitelnej jakości dźwięku polecam poszukać płyty na Spotify.  

Warto też wspomnieć, że płyta posiada więcej polskich akcentów – od muzyki skomponowanej m.in. przez Krzesimira Dębskiego, Seweryna Krajewskiego, Wojciecha Kilara i Janusza Stokłosę, a wykonanej przez Sinfonia Varsovia, po teksty pisane przez m.in. Wojciecha Manna, Lonstara i Filipa Łobodzińskiego, chociaż niestety żaden z nich nie jest po polsku.  

Moje ulubione: 

EmOcean 

Song of Love (tytułowy utwór i singiel) 

Tell Me 

21 Komentarze

Komentarze 21

  1. Agnieszka
    15 maja 2018 at 2:05 pm

    Przepiękna muzyka, chwyta za serducho!
    pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:13 am

      O tak, czasem dobrze coś takiego sobie przypomnieć 🙂

  2. Malisalia
    15 maja 2018 at 2:38 pm

    Pięknie i klimatycznie!

  3. Joanna Majchrzak
    15 maja 2018 at 7:13 pm

    No nie moje klimaty kurcze! 🙂 Ja mam ostatnio „fazę” na smutasy od Myslovitz 😉

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:10 am

      Moje klimaty też to nie są, raczej jednostkowy przypadek 🙂

  4. Bookendorfina Izabela Pycio
    15 maja 2018 at 8:07 pm

    Piękna zasłuchanie, czasem w ucho wpadnie i już pozostaje w człowieku. 🙂

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:12 am

      Dokładnie tak 🙂

  5. MangoMania
    15 maja 2018 at 8:08 pm

    Czasami słucham takiej muzyki, ale muszę mieć „ten nastrój”.

  6. ulcik
    16 maja 2018 at 8:10 am

    oo dzięki za przypomnienie 🙂 zapomniałam całkiem o Song of Love

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:12 am

      Proszę bardzo 🙂

  7. StaraPannaZKotem
    16 maja 2018 at 10:10 am

    O matko, jakie to PIĘKNE, w szoku jestem! <3

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:11 am

      🙂 :*

  8. jotka
    16 maja 2018 at 8:50 pm

    Brzmienie ciekawe, głosy fantastyczne, jednak w muzyce popularnej nie do końca mi to wszystko pasuje…

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:10 am

      To może być dla niektórych zgrzyt, ale jest to jakiś sposób na dotarcie do większej ilości osób.

  9. Angelika F
    17 maja 2018 at 10:50 am

    nie jestem fanką muzyki tego typu, ale z przyjemnością jej wysłuchałam:)

    • Bea
      17 maja 2018 at 11:11 am

      To ma taką zaletę, że wcale nie trzeba być fanką 🙂

  10. Katarzyna Aksamit
    17 maja 2018 at 2:05 pm

    Również nie byłam wielbicielką tego typu muzyki, dopóki nie obejrzałam „Upiora w operze” na scenie londyńskiej (niedawno pisałam o tym wydarzeniu na swoim blogu). Obecnie jestem totalnie nakręcona na wszystko co znajduje się w rejonach musicalowo – operowych, a słowo „sopran” to miód dla mojej duszy. Wszystkim, którzy znają angielski polecam wszelakie nagrania na youtube związane właśnie z projekcją londyńską. Niestety polskie wersje nie brzmią dobrze…

    Duetu, który opisujesz słucha się natomiast fantastycznie. Już jestem fanką 😉

    http://czytamiznikam.blogspot.com/

  11. Bożena
    17 maja 2018 at 8:00 pm

    Trafiłaś w mój gust! Lubię muzykę poważną I operę 😊

  12. PetsLover
    22 maja 2018 at 4:54 pm

    Ciekawa propozycja muzyczna :). Ja ostatnio zainteresowałem się wykorzystaniem skrzypiec w muzyce nowoczesnej

  13. Wiola
    13 lipca 2018 at 10:37 am

    Dziękuje za wspaniała dawne inspiracji muzycznych!! Skorzystam i wysłucham!

    • Bea
      13 lipca 2018 at 1:04 pm

      Cieszę się 🙂

Dbamy o Twoją prywatność. Pamiętaj, że pisząc komentarz pozostawiasz swoje dane osobowe. Szczegóły związane z przetwarzaniem danych osobowych, które przekazujesz podczas pozostawiania komentarza, znajdziesz w polityce prywatności.