fot. unsplash.com

Komunia to tak naprawdę wyjątkowy czas zarówno dla dziecka jak i dla rodziców. Niewątpliwe jest to, że każdy chciałby by wszystko było wtedy idealne. Zaczynając na stylizacji i kończąc na pogodzie. Dość popularnym sposobem świętowania tej uroczystości są również przyjęcia komunijne. 

Wiele osób w dzisiejszych czasach porównuje takie przyjęcia do mini wesela. Możemy zobaczyć bowiem pięknie zastawione stoły, piękne kreacje gości, tory komunijny, a także masę prezentów. Wiele osób, które zostały zaproszone na taką uroczystość jako gość już od samego przyjęcia zaproszenia zastanawia się co powinno podarować małemu jubilatowi w prezencie.

Niewątpliwe jest to, że najbardziej pożądanym i zawsze w modnym prezentem są koperty z gotówką. Dzięki temu każde z dzieci może dowolnie (za pozwoleniem rodziców) wydać otrzymane pieniądze. Jednak nie każdy preferuje tego typu upominki. I w takiej chwili pojawia się burza mózgów, co warto zakupić na tę uroczystość. Niegdyś wybór prezentu komunijnego był dość prosty. Zazwyczaj każde dziecko otrzymywało rower, zegarek i pamiątkę I Komunii Świętej. Niestety wszystko zmierza do przodu, a dzieci mają nieco inne wymagania niż kiedyś. Dlatego warto zastanowić się co dane dziecko chciało by otrzymać z okazji tego małego święta, a także jakim budżetem dysponujemy.

Mądre prezenty na komunię

fot. unsplash.com

Te określenie wydaje się najlepszym na prezent komunijny. Niestety nie tak łatwo jest wybrać taki upominek. Dlatego mamy kilka dość ciekawych pomysłów, które można wykorzystać w praktyce.

Do takich prezentów możemy zaliczyć np. e-booki bądź wartościowe książki. Wartościowa książka to nie taka, która jest droga i za parę lat tym bardziej zyska na wartości. Mowa tu o czymś co dziecku przyda się w życiu. Jeśli jednak obawiasz się, że wybrana kategoria literatury może nie spodobać się dziecku możesz sięgnąć po coś bardziej nowoczesnego i młodzieżowego. Dużą popularnością dla chłopców cieszą się teraz książki dotyczące Minecraft. Dodatkowo do takiego prezentu możesz zawrzeć krótką notatkę z życzeniami.

Kolejną dość popularną propozycją książki, która dość często jest zakupywana z okazji Komunii jest dziecięce Pismo Święte. Może wydawać się, że ten rodzaj prezentu jest nie praktyczny, ale może okazać się również inaczej. Dziecięce Pismo Święte jest ilustrowane i zawierza ogólny opis religijny w ciekawy sposób. Może to bowiem sprawić, że dziecko zrozumie jaki sakrament miał miejsce.

Inteligentne gadżety

Jak wiadomo nie tylko dorośli interesują się światem technologii. Dzieci, już od najmłodszych lat obcują z nowinkami technicznymi dlatego również one z przyjemnością poznają te nowości.

Dlatego fajnym pomysłem na prezent komunijny może okazać się właśnie coś z tej kategorii. Jeśli dziecko jest ciekawe świata i często zadaje pytanie „dlaczego to jest takie a nie inne” warto pomyśleć nad zakupem np. mikroskopu cyfrowego czy teleskopu. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej zachęcić dziecko do poznawania świata, a kto wie może to przerodzić się w ciekawą pasję.

Jeśli jednak dziecko należy raczej do grupy dzieci, które nie mogą usiedzieć na miejscu idealnym rozwiązaniem może okazać się deska elektryczna czy opaska sportowa. Dzięki takiej opasce zarówno rodzic jak i dziecko będą mogli obserwować dokładne osiągnięcia małego sportowca.

Z takich gadżetów znajdzie się także coś dla fana książek. Możesz wybrać np. czytnik e-booków. Dzięki temu dziecko będzie mogło w łatwy i szybki sposób przeczytać ulubioną książkę. Takie czytniki zazwyczaj nie zajmują dużo miejsca dlatego są naprawdę świetną alternatywą dla książek.

Ponad czasowe prezenty

fot. unsplash.com

Jeśli jednak żadna z powyższych propozycji nie wydaje Ci się atrakcyjna możesz wybrać coś bardziej kultowego. Coś co kiedyś i my otrzymywaliśmy z okazji tego święta.

Takimi prezentami są właśnie rowery, gotówka, zegarki oraz złota biżuteria. Jeśli więc uważasz, że takie prezenty bardziej nadają się na tę okazję możesz kupić dziecku coś z tej kategorii. Świetnym rozwiązaniem mogą być również hulajnogi, trampoliny czy ostatnimi czasy bardzo modne baseny ogrodowe.

Niewątpliwe jest to, że dziecko na pewno ucieszy się z tego rodzaju prezentów. Możesz również swój zakup omówić z rodzicami dziecka bądź bezpośrednio z dzieckiem. Może okazać się tak, że dziecko zamiast super gadżetów chciałoby dostać coś bardziej codziennego np. nowe ubrania czy buty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here