fot. unsplash.com

Wiele kobiet źle dobiera biustonosze. Szczerze powiedziawszy, nawet o tym nie wiedząc. Źle dobrany biustonosz sprawia, że nasze piersi nie są odpowiednio podtrzymywane dlatego mogą wydawać się np. mniejsze. Dlatego prawidłowe dobranie biustonosza, jest sprawą dość fundamentalną. 

Nie trudno jednak zaprzeczyć, że z takim problemem głównie borykają się kobiety z dużym biustem. Kobiety z mniejszą miseczką, mają na tyle łatwiej, że mogą również sięgnąć po biustonosz typu push up. Dzięki temu nawet stosunkowo niewielkie piersi są uniesione prawidłowo i sprawiają wrażenie większych. Niestety biustonosze dla kobiet plus size, są pozbawione tego elementu.

Dlatego nie sposób zakwestionować, że kobiety plus size, mają znacznie trudniejszy wybór. Niejednokrotnie zdarza się tak, że źle dobrany biustonosz, również u kobiet puszystych, przynosi niepożądane efekty. Nie uniknione jest to, że wiele kobiet nie wie jak prawidłowo dobrać dla siebie stanik. Skutkuje to tym, że po wielu nieudanych przymiarkach, sfrustrowana kobieta wychodzi z niczym lub, co gorsze z kolejnym źle dobranym biustonoszem.

Źle dobrany biustonosz, prócz tego, że źle podkreśla kobiece piersi doprowadza również do pojawianie się fałdek np. w obrębie pleców. Dodatkowo jeśli miseczka jest np. za płytka może dość do tzw. wylewania się piersi. Niestety jest to dość niewygodne oraz mało estetyczne.

fot. unsplash.com

Gdzie kupować biustonosz?

Wybierając się na zakupy bieliznyb, powinnaś wybrać sklep specjalizujący się w tej dziedzinie zamiast zwykłej sieciówki. Dzięki temu, będziesz mogła liczyć na kompleksową pomoc. Często jest tak, że personel pracujący w takich sklepach zostaje przeszkolony pod względem doboru bielizny.

Dlatego jeśli będąc w takim sklepie, ktoś z personelu podejdzie zaoferować Ci pomoc, nie krępuj się i z niej skorzystaj. Dzięki specjalistycznej pomocy i kilku propozycjom sprzedawcy możesz dowiedzieć się jaki rodzaj biustonosza jest w pełni odpowiedni dla Ciebie i twojej sylwetki. Jeśli jednak okazałoby się, że chcesz dokonać zakupów online, postępuj zgodnie z zaleceniami na stronie.

Dodatkowo wybierając drugą opcję zakupową pamiętaj, by zwrócić uwagę czy sprzedawca przewiduje opcje zwrotu towaru. Ten dość niepozorny element zakupów online, odgrywa dość dużą rolę.

Jaki rozmiar wybrać?

Wszystko zależne jest od tego jaką miseczkę oraz jaki obwód biustonosza potrzebujesz. Pamiętaj tylko o tym, że może być on różny w każdej marce.

Jeśli udasz się na zakupy do sklepu stacjonarnego, warto poprosić konsultantkę o przedstawienie Ci różnych marek oraz fasonów biustonoszy. Dzięki temu możesz zauważyć, że rozmiar jak i obwód może sie różnić w zależności od producenta. Nie traktuj tego sceptycznie, pomyśl o tym, że również tak bywa np. w odzieży codziennej.

Ta różnica występuję dzięki różnicy materiału, który został wykorzystany do produkcji. Dlatego najlepszą opcją przed zakupem jest zawsze zmierzenie wybranego egzemplarza. Później niestety może okazać się tak, że wybierając nową markę, biustonosz  jest nieodpowiednio dobrany. Dodatkowo rozmiar miseczki, nawet od tego samego producenta, może nieco się różnić w przypadku biustonoszy samonośnych.

Jak powinien wyglądać dobrze dopasowany biustonosz?

Zacznijmy od dolnej części biustonosza. Wiele osób specjalizujących się w tej dziedzinie twierdzi, że dolny pas biustonosza powinien układać się na naszym ciele prostopadle do podłogi. Nie może on być w żadnym razie wygięty w łuk, unoszący się bądź nienaturalnie ciasny. Jeśli właśnie w taki sposób układa się Twój biustonosz, wiec, że jest on źle dopasowany.

Stanowczo im szerszy pas od biustonosza pod piersiami, tym lepsze oparcie dla Twojego biustu. Ważne jest tylko to, by ten pas w żaden sposób np. podczas siedzenia, nie naciskał nadmiernie na Twoją przeponę. Pas powinien delikatnie przylegać do Twojego ciała, lecz bez większego luzu.

Wybierając biustonosz z przedziałkiem między piersiami (płaski fragment tkaniny między dwoma miseczkami) należy pamiętam o tym, że powinien on leżeć płasko na Twoim mostu. Jeśli odstaje bądź Cię uciska to również jest znak, że nosisz źle dobrany biustonosz. Dodatkowo jeśli ten fragment biustonosza nie jest odpowiednio dopasowany do Twojego ciała, najprawdopodobniej miseczki będą się przesuwać.

Wiele kobiet sięga po bieliznę z fiszbinami. To może być z łatwością kolejny element, szacujący czy  dokonałaś dobrego zakupu. Fiszbina powinna idealnie „oplatać” pierś. Jeśli przesuwa się, bądź nachodzi na klatkę piersiową to kolejny dowód na to, że zakup okazał się totalną porażką.

Co wybrać w rozmiarze plus size?

fot. pexels.com

Coraz modniejsza staje się koronkowa bielizna. Z racji tego, że zazwyczaj kobiety puszyste mają stosunkowo duży biust nie ma więc potrzeby zakupywania bielizny typu push up. Dlatego kobiety mające okazałą klatkę piersiową mogę bez namysły sięgnąć po koronkowe fasony.

Warto jednak pomyśleć nad tym by taki fason nie był pozbawiony  usztywnienia i dość szerokiego pasap. Jeśli Twoja bieliznas będzie posiadała te ważne 2 detali, możesz cieszyć się pięknie uwydatnionymi krągłościami. Nie zaprzeczalne jest to, że takie produkty częściej możemy ujrzeć w sklepach online niż stacjonarnie. Dlatego świetną alternatywą może być przymierzenie danego produktu w sklepie, a następnie dokonywać zakupów online.

Możesz również zdecydować się na bezpośredni zakup w sieci, w tym wariancie jednak należy pamiętać o możliwości zwrotu oraz dokładnej tabeli pomiarów. Takie pomiary bez problemu możesz zrobić w domu, za pomocą centymetra krawieckiego. Jeśli jednak obawiasz się, że możesz coś zmierzyć źle, warto poprosić o pomoc kogoś zaufanego.

Dobrze dobrany „fundament” znacznie poprawi Twoje samopoczucie. Dodatkowo sprawi to, że będziesz czuć się pewniej oraz Twoje ubrania zaczną prezentować się całkowicie inaczej. Jak widzisz, dzięki tak niewielkiemu detalowi możesz uzyskać całkowicie nowy obraz sylwetki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here