fot. pexels.com

Na pierwszy rzut oka może wydawać się, że zakup idealnej bielizny w dzisiejszych czasach może być łatwy. Niestety przez ogrom dostępnych artykułów, nie jest to takie łatwe. Często zdarza się tak, że piękna bielizna nocna okazuje się mało poręczna, dlaczego? Na to pytanie znajdziesz odpowiedź poniżej. 

Dobry i zdrowy sen zależny jest od pory wypoczynku, dobrych warunków, a także komfortu. Ten ostatni aspekt uwzględnia to w czym śpisz. Niektóre z kobiet mogą powiedzieć, że nie ma to dla nich większego znaczenia, ale prawda jest taka, że jest to dość ważny detal umożlwiający pełen wypoczynek.

Bielizna nocna powinna być wygodna. Ogólny jej wygląd ma chyba najmniejsze znaczenie. Najważniejszą jej rolą jest to byśmy dobrze się w niej czuli. Dodatkowo nie powinna ona w żaden sposób krępować naszych ruchów np. podczas zmieniania pozycji spania. Dlatego wybierając bieliznę nocną, jakimi zasadami powinniśmy się kierować?

Wybór tkaniny

fot. pexels.com

Czy bielizna jest wygodna, zależy to od rodzaju tkaniny, która została wykorzystana podczas produkcji. Tu tak naprawdę nie można określić jednoznacznie, która tkanina jest najlepsza do snu.

Może się wydawać, że odpowiedź jest prosta, ale niestety w rzeczywistości wygląda to nieco inaczej. Duże znaczenie odgrywa tu Twoje własne samopoczucie. Jeśli np. lubisz gdy w nocy jest Ci bardzo ciepło, powinnaś sięgnąć po bieliznę bawełnianą. Natomiast gdy nie lubisz zbyt wysokich temperatur spo bielizna jedwabna.

Wybór odpowiedniej dla Ciebie tkaniny jest tu kluczowym elementem, ponieważ wpływa ona na regulacje temperatury ciała. Dlatego powinnaś sięgnąć po materiał stosunkowo redukujący temperaturę pod Twoje upodobania.

Nie wątpliwe jest to, że jest kilka dość charakterystycznych tkanin wykorzystywanych do wyrobu bielizny nocnej. A są nimi:
1. Jedwab: jedwab zaliczany jest do tkanin termoregulatoryjnych. Oznacza to, że zarówno utrzymuje on ciepło jak i pomaga w znacznym obniżeniu temperatury ciała. Niestety nie sposób zaprzeczyć, ze ten rodzaj tkaniny jest stosunkowo drogi.
2. Bawełna: bawełna jest tkaniną lekką, miękką, a także oddychającą. Dlatego bielizna z tego rodzaju tkaniny powinna sprostać wymaganiom większości kobiet. Niestety nie jest ona zalecana osobom, które mają problemy z nocnym poceniem.
3. Wełna: wełna posiada właściwości grzewcze, niestety ma niewielu zwolenników. Jak wiadomo wełna jest tkaniną dość „gryźliwą”. Dlatego bielizna z tego rodzaju materiału może nie być do końca w pełni komfortowa.
4. Bambus: bambus w dotyku jak i w strukturze przypomina nieco jedwab. Dodatkowo jest on znacznie tańszym zamiennikiem tego materiału. Bielizna nocna bambusowa z pewnością pomoże również utrzymać odpowiednią temperaturę.
5. Flanela: bielizna z flaneli idealnie sprawdzi się na zimowe noce. Jest ona bowiem materiałem ciepłym oraz bardzo przyjemnym. Po mimo tego, że ten rodzaj materiału jest nieco sztywniejszy od bawełny, bielizna z flaneli jest naprawdę bardzo wygodna i poręczna.

Krój bielizny nocnej

Niektóre kobiety poszukują bielizny, która spełni jej wszystkie wymagania odnośnie komfortu, a także będzie niezwykle kobieca i zmysłowa. Dobierając rodzaj i krój bielizny powinnaś zastanowić się czego byś chciała.

Jeśli wieczorami lubisz być sobą, w za dużych kapciach, luźniej odzieży możesz poszukać również takiej bielizny. Jednak gdy nie preferujesz nadmiaru materiału na swoim ciele, możesz sięgnąć po coś bardziej dopasowanego.

Bielizna nocna może składać się ze spodni/spodenek oraz koszulki, bądź np. może nią być koszula nocna. Nie są to jedynak dwa warianty, które można wybrać. Gama, którą oferują nam firmy jest naprawdę dość duża. Jednak najważniejszym aspektem przy wyborze tego rodzaju odzieży powinien być jej materiał.

Spanie nago

Wiele osób, otwarcie mówi, ze preferuje spać nago. Ale czy to jest zdrowe? Jak najbardziej, potwierdza to wiele badań. Śpiąc nago nasze ciało w pełni oddycha, przez co u osób np. z nocną potliwością mogą zakończyć się te problemy.

Niestety wiele osób krępuje się spać nogo. Zazwyczaj jest tak u osób, które mają dzieci. Fakt, że nasze dziecko mogłoby przyjść w nocy do pokoju z pretekstem „Mamusiu miałem koszmar, czy mogę spać z Tobą?” automatycznie odrzuca tę myśl. Dlatego w takich chwilach możesz sięgnąć np. po halki nocne. Są one bowiem bardzo delikatne, przewiewne oraz lekkie. Co sprawi, że niemalże wcale nie będziesz odczuwać na swoim ciele jakiegokolwiek dyskomfortu.

fot. unsplash.com

Podsumowanie

Wybór damskiej bielizny nocnej jest znacznie trudniejszy niż u mężczyzn. Niektóre kobiety, preferujące spanie nago wybiera np. majtki i biustonosz. Niestety nie wykluczone jest, że lepszy sen zapewnia nam bielizna przystosowane właśnie do tej czynności.

Niestety bielizna codzienna, jest zazwyczaj mocno dopasowana do naszego ciała. Dlatego np. w przypadku biustonoszy codziennych, zapięcie na plecach oraz jego ramiączka mogą sprawić, że obudzimy się z bólem ramion bądź pleców. Dlatego warto zainwestować w bieliznę nocną. Jak wiadomo, nie poruszamy się w tym rodzaju odzieży cały czas, dlatego istnieje małe prawdopodobieństwo, że szybko ulegnie ona zniszczeniu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here