fot. unsplash.com

Niestety prawda jest taka, że wiele kobiet plus size ma bardzo niską samoocenę. Dzieje się tak, ponieważ puszyste kobiety rzadko zauważają u siebie zalety. Rzeczywistość jednak wygląda inaczej. Wiele kobiet w większych rozmiarach również ma wiele zalet, ale cyfry, które ukazują się na wadze sprawiają, że kobieta automatycznie nie widzi nic po za tym. 

Przez takie postrzeganie samej siebie, wiele kobiet „gubi” swoja osobowość. Często jest tak, że kobiety, które radykalnie przybrały na wadzę tracą poczucie własnego stylu. W związku z tym zaczynają ukrywać się pod dużymi ubraniami, w żaden sposób nie odzwierciedlając swojej osobowości.

Najlepszym rozwiązaniem dla takich kobiet, jest praca nad samą sobą. Nie zawsze udaje się zgubić nadmierne kilogramy, ale można poprawić swoją samoocenę poprzez odbudowanie własnej osobowości. Możesz osiągnąć to właśnie, dzięki ubraniom.

Wystarczy byś zrozumiała swoją obecną sylwetkę. Jeśli uda Ci się to zrobić, cała reszta stanie się banalna. Niewątpliwe jest to, że każda kobieta chciałaby zostać zauważona w tłumie, przy czym wzbudzać zachwyt. Niestety ukrywanie się jest raczej efektem odwrotnym.

fot. unsplash.com

Warto byś przemyślała i zdefiniowała swój styl, a może chcesz stworzyć nową siebie? To także świetna alternatywa. Niektórym może się wydawać, że tylko ważne jest nasze wnętrze. Owszem jest to jednak rzeczą bardzo ważną w naszej osobowości, ale również wyrażanie samego siebie jest równie istotną sprawą. Dlatego powinnaś, dzięki ubraniom nieco ukazać samą siebie!

Odzwierciedlenie osobowości i pasji

Ab y stworzyć swój własny styl powinnaś doskonale wiedzieć co lubisz i jaka jesteś. Niektórzy twierdzą, że jeśli kobieta jest cicha i delikatna, powinna sięgać np. po ubrania jasne, pastelowe, czy kwieciste.

To jest na szczęście tylko zwykłe porównanie. Twój styl ubierania się jest zależy tylko od Ciebie samej. Jeśli np. lubisz kolory ciemne, możesz bez wahania nosić ubrania właśnie w takich barwach. Najważniejsze jest to byś określiła sobie to czego byś chciała i co mogłoby ukazać Twoją osobowość.

Jakie produkty i marki wybierać?

To również jest indywidualne podejście. Wszystko zależne jest od tego czego szukasz i co chciałabyś zakupić dla samej siebie. Jeśli jednak nie masz w 100% opanowanego własnego stylu, możesz zawsze poszukać inspiracji i wybrać klika produktów, które czujesz, że są idealne dla Ciebie.

Nie musi być tak, że będziesz w kółko chodzić w tych samych ubraniach, bo taki jest Twój styl. Możesz próbować go np. mieszać z innymi akcentami. Dzięki temu wypracujesz u siebie poczucie własnej wartości i stylu.

Nie ma co rokować, że każda z kobiet od razu wie czego chce. Może okazać się również tak, że któreż z ubrań Ci się bardzo podoba, ale jednak nie czujesz się w nim zbyt dobrze. A niestety to może być bardzo zniechęcające. Najważniejsze jest to byś dobrze się czuła w danej kreacji.

Jeśli czujesz się dobrze w jeansowych spodniach, ale lubisz klimaty rockowe, możesz to estetycznie ze sobą połączyć. Niebieskie boyfriendy z czarną, skórzaną kurtką i trampkami będą komponować się idealnie.

fot. unsplash.comob

Gdyby okazało się, że czujesz się pewniej w damskich garniturach i obcasach, to takie detale również możesz komponować z innymi gatunkami materiałów oraz fasonami. Wybierz marynarkę od garnituru, czarne spodnie z wysokim stanem, sportowy t-shirt oraz szpilki. W takiej kreacji na pewno zostaniesz zauważona.

Ubrania plus size

To, że jesteś kobietą bardziej puszystą nie oznacza, że jesteś skazana na duże, bez stylu ubrania. Pokaż swoje piękno i uwydatnij swoje atuty. Jeśli uważasz, że masz piękne piersi, to super! Kup dobrze dobraną bieliznę, załóż stylową koszulkę z dekoltem i sięgnij po dłuższy wisiorek, delikatnie opadający na piersi! Takie małe mankamenty pozwolą innym również zauważyć Twoje atuty.

Jeśli jednak uważasz, że Twoją największą zaletą są piękne biodra i krągłości w dolnej partii ciała, wybierz ołówkowe spódnice, które również możesz łączyć np. z skórzanymi kurtkami! Wszystko zależne jest tylko od Twojego spostrzeżenia, a taka mała zmiana na pewno pomoże Ci poprawić Twoją samoocenę!

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here