fot. unsplash.com

Szorty damskie plus size to nie lada wyzwanie dla kobiet puszystych. Niektóre z Pań krępują się pokazać w całej okazałości swoje nogi. Dzieje się tak, ponieważ niektóre kobiety mają problem z prawidłowym wyborem spodenek pod swój typ figury, co sprawia, że wyglądają dość nieestetycznie. Dlatego w dzisiejszym artykule spróbujemy wyjaśnić jakie spodenki powinny być noszone pod dany typ figury. Dzięki temu, Twoje zakupy nie będą już nieudanymi.

Niestety niektóre kobiety wychodzą z założenia, że każda para spodenek jest niemalże identyczna i różnią się od siebie tylko kolorem i długością. Niestety takie twierdzenie jest błędne. Spodenki podobnie jak jeansy, spódnice czy kombinezony powinny być dobrane indywidualne pod kształty kobiety.

Rynek sprzedażowy oferuje nam ogromny wybór tego typu towarów. Dlatego nie warto się przejmować, że dotychczasowy zakup okazał się porażką. Jednak najlepszą zasadą osiągniecia celu jest nauka na własnych błędach. Szykując letnią garderobę w pierwszej kolejności powinnaś poznać dokładnie typ swojej figury. Może okazać się tak, że po zimie Twoje ciało nieco się zmieniło, dlatego warto dokładnie określić swój rozmiar i kształt. Kobiece kształty dzielą się aż na 5 typów.

fot. unsplash.com

Kształt gruszka/trójkąt

Kobiety z kształtem gruszki swoje walory mają skupione w dolnej partii ciała. Ten typ sylwetki charakteryzuje się zatem dość szerokimi biodrami oraz bardziej okazałymi udami i łydkami. Dlatego dla kobiet o tego typu sylwetce polecane są spodenki dopasowane, lecz z wysokim stanem.

Wybierając taki wariant szortów bez wątpienia wyrównane zostaną optycznie partie ciała. Dodatkowo spodenki z wysokim stanem, pięknie podkreślą smukłą talię. Karygodnym błędem może stać się wybranie sukienki bądź spodenek w literę A. W ten rodzaj kroju ma za zadanie optycznie powiększyć biodra. Co niestety w przypadku figury w typie gruszki może mieć niepożądany efekt.

Dodatkowo świetnym rozwiązaniem dla Pań z atutami w dolnej partii ciała, mogą okazać się spodenki w ciemnych barwach, bądź stonowanych połączeniach np. granatowe spodenki w białe kropki. Dodatkowo pięknym dodatkiem może stać się kokarda na pasie spodenek.

Niestety fatalnym wyborem, który stanowczo odradzamy mogą być spodenki w poziome paski bądź szorty z niskim stanem. Wybierając ten wariant należy liczyć się z tym, że optycznie poszerzają one biodra.

Kształt odwróconej gruszki/trójkąta

Odwrócona gruszka charakteryzuje się szerokimi ramionami, które już na pierwszy rzut oka są szersze niż biodra. Dlatego najlepszymi wariantami dla kobiet z tego typu sylwetką stają się spodenki z szerokimi nogawkami.

Dzięki temu, że nogawki w takich spodenkach są stosunkowo szerokie, optycznie wyrównuje to proporcje ciała. Dlatego bez wahania możesz sięgać po szorty tego typu, które idealnie komponują się z dopasowanymi topami.

Dodatkowo świetnym rozwiązaniem dla Pań z tego typu sylwetką stają się spodenki np. w poziome paski. Dzięki temu złudzeniu optycznemu, kobiece biodra wyglądają na bardziej pełne przez co sylwetka staje się proporcjonalna.

Niestety przy wyborze spodenek dopasowanych może okazać się, że twoja nieznacząca wada jest silnie widoczna. Jeśli okaże się, że posiadasz z tego powodu jakiekolwiek kompleksy zalecamy skorzystanie z powyższej porady.

Kształt klepsydry

fot. unsplash.com

Nie ma co ukrywać, że kształt klepsydry jest jednym z najbardziej pożądanych damskich kształtów. Mówi się, że ta sylwetka jest jedną z najbardziej seksownych. Ten typ sylwetki charakteryzuje się proporcjonalnymi biodrami i ramionami, a także smukłą talią.

Nie sposób zaprzeczyć, że do tego typu sylwetki z łatwością można dopasować wiele wariantów sprzedażowych. Jeśli jednak lubisz pokazywać swoje kształty warto sięgnąć po spodenki w kształcie litery A.

W ten sposób odsłonisz swoje nogi, oraz dodatkowo podkreślisz talię. Wiele osób jednogłośnie uważa, że kobiety z tym kształtem ciała wyglądają świetnie w każdym kroju spodenek. Dodatkowo jeśli posiadasz taki kształt sylwetki, ale preferujesz odzież z wysokim stanem, bez wahania możesz sięgnąć po takie spodenki.

Kształt prostokąta

Jak sama nazwa wskazuje, kobiety o tym kształcie ciała mają dość charakterystyczny wygląd. Niestety ich ciało nie posiada żadnych wcięć np. w talii. Przez co ich ramiona, talia jak i biodra idą niemalże w idealnej linii prostej.

Dla kobiet o tego typu sylwetce polecane są plisowane spodenki. Dzięki plisie biodra nabierają optycznie kształtów i nieco objętości. Prócz tego świetnym rozwiązaniem mogą okazać się spodenki z motywem graficznym. Działa on podobnie jak plisa stwarzając złudzenie optyczne.

Do tego typu sylwetki prócz tego możemy polecić spodenki z wysokim stanem w literę A. Ten krój szortów również stwarza pewne złudzenie optyczne, przez które kobieca talia zaczyna przypominać kształt klepsydry. Najlepszymi wariantami dla Pań z tego typu sylwetką są spodenki dopasowane.

Niestety należy stanowczo unikać szortów w pionowe paski, kratkę oraz spodenek z niskim stanem. Te warianty mogą przynieść odwrotne skutki.

Kształt jabłka

Nie można również zapomnieć o kształcie jabłka. Kobiety z tego typu sylwetką charakteryzują się szerszą talią niż ramionami. Ten rodzaj sylwetki z pewnością możemy zaliczyć do najtrudniejszych.

Najbardziej korzystnym krojem spodenek dla Pań z tego typu figurą są bermudy. Bermudy to nic innego jak spodenki do połowy uda, przed kolano. Dzięki takiej długości optycznie zmniejsza się objętość pasa. Dodatkowo bermudy można zakupić z wysokim stanem.

Niestety najgorszym wyborem mogą okazać sie spodenki plisowane, falbaniaste bądź z nadmiarem materiału. Taki wybór może znacznie pogrubić nogi i brzuszek.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here