fot. unsplash.com

Okulary przeciwsłoneczne posiada tak naprawdę każdy. Różnią się one od siebie kształtami, kolorami czy rodzajem szkieł i oprawek. Tak naprawdę jest to dość fajne podkreślenie każdego stylu, a także całej stylizacji. Najważniejsze by w pełni pasowały one do naszej twarzy oraz osobowości. 

Niestety kiedyś czasy były mniej łaskawe dla osób noszących choćby okulary korekcyjne. Było często tak, że takie osoby często spotykały się z krytyka innych ludzi, a zazwyczaj działo się tak w młodszym gronie. Teraz, gdy czasy nieco się zmieniły możemy również zauważyć, że niektóre osoby sięgają po „szkła” tzw. zerówki tylko dlatego, że podoba im sie taki styl. Warto wspomnieć także o tym, że niektóre okulary korekcyjne mogą również służyć jako przeciwsłoneczne.

Jeśli chodzi o ceny mogą się one wahać w różnych granicach. Wszystko zależne jest od tego czy sięgasz po renomowane marki czy raczej po produkt z typowej sieciówki. Nieuniknione jest to, że nie należy przekreślać produktów tańszych. Bywa często tak, że po mimo niskiej ceny są one naprawdę świetne i nie okazują się jednorazowym zakupem.

Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?

fot. unsplash.com

Tak jak w każdej dziedzinie i tu możemy znaleźć tzw. modele uniwersalne, które pasują zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Mowa tu o okularach z czarnymi oprawkami i lustrzanymi szkłami. Niewątpliwe jest to, że właśnie taki rodzaj okularów jest wybierany najczęściej. Bezspornie można powiedzieć, że wybór damskich okularów jest znacznie większy. Możemy ujrzeć tu nie tylko kolorowe oprawki, ale także wzbogacane w różnego rodzaju grafiki.

Jeśli chodzi o same szkła, również możesz znaleźć tu przeróżne kształty. Pewnie niejednokrotnie widziałaś okulary w kształcie serduszek lub w kształcie kociego oka. Taki dodatek z pewnością można założyć zarówno do bardzo eleganckiej stylizacji jak i do stylu bardziej codziennego.

Czarne okulary przeciwsłoneczne ewidentnie bardziej wpasowują się w wiele stylów, a także znacznie częściej pasują do różnego rodzaju kształtów twarzy i koloru karnacji. Zdarza się niekiedy tak, że kolorowe oprawki czy szkła mogą zniweczyć nasz ogólny outfit. Dlatego warto pomyśleć nad zakupem kilku różnych par okularów.

Ważną kwestią jest to by określić jaki rodzaj i wielkość szkieł pasuje do naszego typu twarzy. Niestety twarze jak i sylwetki są różne, dlatego i producenci okularów oferują nam różne warianty do wyboru. Jeśli twoja buzia jest okrągła sięgaj po okulary ze szkłami w typie kociego oka. Taki wzór sprawi, że twoja twarz będzie wyglądać znacznie szczuplej.

Natomiast jeśli Twoja twarz jest kształcie trójkąta bardziej odpowiednim modelem dla Ciebie są okulary z owalnymi i okrągłymi szkłami. Kobiety z kwadratową buzią powinny wybierać tylko okrągłe szkła. Jeśli jednak jesteś szczęściarą i masz idealnie owalną buzię możesz bez problemu wybierać wszystkie rodzaje okularów, nawet kwadratowe.

Idealny letni dodatek

fot. unsplash.com

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej okulary mogą stanowić świetne uzupełnienie każdego stylu. Dodatkowo jest to świetna opcja ochronna dla naszych oczu w jasne i słoneczne dni.

Można zauważyć, że osoby z wrażliwymi oczami nie tylko latem noszą ten dodatek, ale również zimą. Jeśli chodzi o polecane kolory ramek, ciężko jest wytypować jeden lub kilka kolorów. Tak naprawdę ten zakup jest kwestią indywidualną.

Możesz natomiast zaopatrzyć się w kilka par okularów. Dzięki temu będziesz mogła bardziej eksperymentować w swoim ogólnym wyglądzie. Bezsprzeczne jest to, że okulary przeciwsłoneczne tak naprawdę są dość uniwersalnym dodatkiem. Możemy bez większego wysiłku wkomponować je do stylizacji z sukienką, spodenkami czy samym strojem kąpielowym. Coraz modniejsze stają się okulary w typie retro, które niestety nie pasują do każdego typu twarzy.

Oprawki od okularów przeciwsłonecznych mogą zostać wykonane z różnego rodzaju materiału. Mogą być one bowiem plastikowe, metalowe czy kauczukowe. Jeśli sprawa dotyczy samych szkieł tutaj także mamy dość szeroki wybór. Coraz więcej osób wybiera szkła lustrzane, ale należy pamiętać, ze dość łatwo ulegają one zarysowaniom, dlatego lepszą alternatywą dla gap mogą okazać się szkła matowe, plastikowe. Tak naprawdę niezależnie od rodzaju szkieł każdy z wybranych egzemplarzy będzie idealny, jeśli sprosta on Twoim wymaganiom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here