Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

0
1191

Kwas hialuronowy (ang. hyaluronic acid, w skrócie HA) jest uważany za „eliksir młodości”. Stosowany w popularnych zabiegach kosmetycznych na twarz, usta czy pod oczy pomaga zachować młody wygląd. Używany jest on również w medycynie w leczeniu takich chorób jak: nowotwory, reumatoidalne zapalenia stawów, choroby wątroby i oczu.

Co to takiego kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy, to substancja naturalnie występująca w organizmie człowieka. Jego największe stężenie znajduje się w skórze, w mazi stawowej, a także w ciele szklistym oka. Występuje także w płynach ustrojowych i tkance łącznej. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wiązanie wody.

Należy on do grupy związków, którą nazywamy glikozaminoglikany (GAG), polisacharydów, których łańcuch składa się z jednostek dwucukrowych powtarzalnych. Cząsteczka kwasu hialuronowego składa się z cząstki kwasu D-glukuronowego oraz cząstki N-acetyloglukozaminy.

Jak działa kwas hialuronowy?

Podczas spadku kwasu hialuronowego w skórze dochodzi do degradacji włókien kolagenowych. Efektem tego są zmarszczki, wiotczenie oraz wysuszanie się skóry. Ponad to, w ciałku szklistym oka odpowiada za funkcje ciałka i odpowiednią strukturę, zapewnia sprężystość, lepkość i tworzy tak zwany film łzowy.

Coraz częściej uzupełnia się niedobory kwasu hialuronowego dostarczając go za pomocą zastrzyków, tabletek lub kremów. Ciekawostką jest fakt, że występuje on również w formie do picia.

W erze poprawiania swojego wyglądu zewnętrznego zapytacie pewnie, czy możliwe jest powiększanie ust kwasem hialuronowym?

Tak, jak najbardziej jest to możliwe oraz stosowane. Powiększenie czy też modelowanie ust kwasem hialuronowym, to zabieg naturalny.

Przyczyny niezadowalającego kształtu lub struktury ust są spowodowane uwarunkowaniem genetycznym. Występuje wówczas mała objętość lub asymetria. Kolejnym czynnikiem wypływającym na niezadowalającą kondycje ust jest proces fotostarzenia wywoływany jest nie tylko określonym wiekiem, ale również niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Do takich czynników możemy zaliczyć działanie promieni słonecznych lub ekspozycję na wiatr. Powodują one nadprodukcję wolnych rodników i osłabienie włókien kolagenowych. Istnieje jeszcze jedna przyczyna potrzeby modelowania czy też powiększania ust. Jest nią zaburzenie nawilżania wywołane spadkiem poziomu kwasu hialuronowego w procesie starzenia. Efektem tego jest przesuszanie się ust, zwiotczenie oraz spadek ich objętości.

W takich przypadkach powiększanie czy też modelowanie ust kwasem hialuronowym pomaga uzyskać ich pożądaną strukturę i kształt.

Na stronie wrosinski.pl możemy zapoznać się z zabiegami w jakich stosowany jest kwas hialuronowy. Mamy tam również przedstawione zalety oraz przeciwwskazania dotyczące kwasu hialuronowego.

Reasumując, stosowanie hyaluronic acid, czyli kwasu hialuronowego jest zjawiskiem naturalnym, bezpiecznym, poprawiającym nasz wygląd oraz pomaga zachować jędrne i równe kształty naszych ust.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here