5 powodów, dla których warto zamontować w domu plafon sufitowy

Od dobrych kilku sezonów plafony są prawdziwym hitem branży oświetleniowej. Taka lampa ma charakterystyczną niską oprawę przylegającą przeważnie bezpośrednio do sufitu, choć niekiedy obudowa może nieznacznie od niego odstawać. Popularność tego typu oświetlenia zdecydowanie nie jest przypadkowa i wynika po prostu z jego licznych zalet. Dowiedz się, dlaczego warto zwrócić uwagę na plafony sufitowe.

Oszczędność przestrzeni

Podstawa oprawy jest montowana bezpośrednio do sufitu, a sama lampa jest przeważnie dość płaska. W ten sposób plafony sufitowe nie zajmują dużo miejsca, nawet jeśli klosz jest dość wypukły tak jak w przypadku wielu modeli w stylu glamour. Jest to zatem świetne rozwiązanie w niskich bądź niezbyt przestronnych pomieszczeniach. Lampa nie zajmuje dużo miejsca, dlatego nie da przytłaczającego efektu, nawet jeśli będzie mieć dość dekoracyjny charakter. Ozdobne plafony z większą obudową świetnie sprawdzą się np. w dużym, dość wysokim salonie.

Nowoczesne funkcje

Spora część plafonów to niezwykle nowoczesne elementy wyposażenia. Dość często można spotkać się z modelami LED, które są energooszczędne i pozwalają na zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Z pewnością warto zwrócić uwagę na lampy z regulacją natężenia światła. Jest to świetna opcja dla osób, które lubią wieczorem zrelaksować się w przyjemnym dla oka półmroku. Ponadto można spotkać wiele plafonów LED z diodami pozwalającymi na zmianę koloru światła za pomocą aplikacji w telefonie bądź specjalnego pilota. Ciekawym sprzętem są z pewnością też popularne lampy z głośnikiem.

Szeroki wybór modeli

Plafony cieszą się ogromnym zainteresowaniem, co oczywiście nie mogło nie zostać zauważone przez producentów oświetlenia. Z tego powodu w internetowym sklepie Elektromag można liczyć na prawdziwe bogactwo wyboru, co pozwala na idealne dopasowanie lampy do własnych preferencji i stylu pomieszczenia. Z pewnością warto zwrócić uwagę na minimalistyczne plafony, które sprawdzą się w połączeniu z nowoczesnymi stylami skandynawskim i industrialnym. Z kolei model z kryształu to idealna propozycja dla fanów stylu glamour i retro.

Uniwersalny charakter

Spora część plafonów ma niesamowicie uniwersalny charakter. Przykładowo model z czarną oprawą z metalu bądź drewnianą obudową pasuje zarówno do stylu skandynawskiego, jak i do wnętrz industrialnych, klasycznych czy też glamour. Oznacza to, że nawet po totalnej metamorfozie salonu nie będzie konieczna wymiana lampy. Ponadto taki plafon można w każdej chwili przenieść np. z kuchni do sypialni.

Łatwość czyszczenia

Co prawda zdjęcie lampy może wymagać użycia drabiny i narzędzi, ale samo czyszczenie jest niezmiernie łatwe. W przeciwieństwie do oświetlenia z kloszami plafon nie ma zbyt wielu zakamarków. Dzięki temu wystarczy przetrzeć klosz i obudowę delikatną ściereczką, żeby usunąć zalegający na jego powierzchni kurz. Należy jedynie uważać, żeby przypadkowo nie zarysować szklanej powierzchni pokrywy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here