Płytki heksagonalne

Płytki ceramiczne są powszechnie stosowanym materiałem wykończeniowym, który możemy umieszczać na powierzchniach poziomych i pionowych, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wśród różnych typów płytek, na szczególną uwagę zasłużyły sobie obecnie ich nietypowe kształty. Zobaczmy, gdzie mogą się najlepiej sprawdzić.

Płytki heksagonalne

Płytki heksagonalne, czyli sześciokątne, zazwyczaj kojarzą się nam z plastrami miodu. Jednak nie zawsze muszą mieć tak symetryczną formę. W wielu przypadkach możemy znaleźć wydłużone, wąskie płytki heksagonalne, które również ciekawie prezentują się w wystroju wnętrza.

Jednak gdzie najlepiej będzie wykorzystać te dwa wspomniane rodzaje? Z całą pewnością sprawdzą się w tych pomieszczeniach, w których zazwyczaj sięgamy po płytki, czyli w kuchniach i łazienkach. Właśnie tam heksagonalne kafle mogą zostać umieszczone na ścianie jako ciekawy element ozdobny. Przyciągną uwagę i sprawią, że nawet proste pomieszczenie nabierze ciekawego charakteru.

Co więcej, płytki heksagonalne występują między innymi jako płytki 3D. Oznacza to, że są zbudowane trochę na kształt piramidy z podstawą sześciokąta foremnego. Taki design – opisany szerzej za chwilę – to ich dodatkowy atut, który sprawia, że prezentują się jeszcze ciekawiej.

Płytki 3D

Jak już wspomnieliśmy, płytki heksagonalne (a także w innych kształtach) mogą występować jako płytki 3D. Takie ich przygotowanie sprawia, że mają lekko wznoszącą się ku środkowej części powierzchnię, tworzącą kształt piramidy. W przypadku innych kształtów płytek, powierzchnia ta może przypominać także inne figury przestrzenne.

Płytki 3D cechują się przede wszystkim ciekawą możliwością odbijania i rozpraszania światła pod różnymi kątami za sprawą swoich różnorodnie ustawionych powierzchni. W efekcie są idealnym dodatkiem do nowoczesnych pomieszczeń, w których każdy element wystroju ma pełnić więcej niż jedną funkcję. One nie tylko chronią ścianę i ozdabiają, ale również sprawiają, że pomieszczenie może wydać się jaśniejsze za sprawą odbić.

Płytki trójkątne

Kolejnym ciekawym przykładem są płytki ceramiczne trójkątne, które mogą mieć budowę płaską lub 3D. Ich kształt sprawia, że możemy układać je na wiele różnych sposobów, w tym w liniach prostych lub pod skosem. Takie płytki pięknie wyglądają zarówno na podłodze, jak i na ścianach, stanowiąc ciekawą ozdobę każdej powierzchni.

Płytki w kształcie rybiej łuski

To jedne z najbardziej oryginalnych płytek, a jakimi możemy się spotkać. Mają symetryczny, ale bardzo unikatowy kształt, z jedną zaokrągloną łukowato częścią oraz wyraźnym zwężeniem w dolnej partii. Taka budowa sprawia, że są ciekawym urozmaiceniem dla klasycznej przestrzeni. Pięknie wyglądają na ścianach, które mają zostać szczególnie podkreślone i warto wykorzystywać je właśnie w takim celu, na przykład na powierzchni nad umywalką, gdzie znajduje się lustro. W ten sposób cały kącik łazienka staje się wyjątkowo luksusowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here