fot. unsplash.com

Przed nami kolejny piękny sezon. Prognozy na lato są dość obiecujące, a słońca ma nam nie zabraknąć. Dlatego wiele osób planuje wakacje na plaży. Gorący piasek, woda, letnie stylizacje i pełno słońca to idealna wizja na udane wakacje. Chyba każda kobieta lubi brać ciepłe kąpiele słoneczne, prawda?

Wybierając się na taką podróż warto pamiętać o wszystkim. Jak wiadomo słońce jest nie tylko przyjemnie ciepłe, ale również może być niebezpieczne. Dlatego na takie wypady warto zaopatrzyć się na kremy z filtrami. Dodatkowo w upalne dni żaden wypad nie obejdzie się bez większego zapasu wody i jedzenia i wiele więcej.

Więc jak pomieścić się z tym wszystkim w maleńkiej torebeczce? Na takie wakacje stanowczo lepszą alternatywą stają się typowo plażowe torby, które z pewnością są w rozmiarach XXL. Ta kwestia zależna od Twoich preferencji ora z twojego gustu. Jedne kobiety wybiorą torby materiałowe, inne zaś sięgnął po torby w typie kosza wiklinowego. Każda z tym alternatyw jest świetna. Wybierając jednak torbę plażowa warto dokładnie przemyśleć z jakiego materiały powinna ona być. Niektóre materiały chłoną wilgoć bądź piasek. Dlatego najlepszą opcją byłby materiał „odporny” na tego typu czynniki.

Wygoda i pojemność

Niektórym może wydawać się, że taka torba wcale jest nie potrzebna. Owszem, może po części to prawda. Znacznie mniejszą torbę potrzebują single bądź pary bezdzietne. Jednak w przypadku rodzin z dziećmi ta perspektywa znacząco się zmienia.

Dlatego wielkość i preferencja toby zależna jest tylko od tego co potrzebujesz zabrać ze sobą na plaże. Mamy z dziećmi mają znacznie utrudnione zadanie. Dlatego w ich przypadku jest potrzebna torba o sporej pojemności, ale taka, która będzie wygodna.

Torba plażowa nie tylko powinna być estetyczna, ale główną jej zaletą powinno być łatwe czyszczenie. Jak wiadomo dzieci mają różne pomysły, może zdarzyć się tak, że podczas Twojej nieuwagi maluch potraktuje ją jako wiaderko na piasek.. więc w takiej chwili powinnaś móc ją bez wysiłku wyczyścić z zewnątrz jak i wewnątrz. Wielkim plusem toreb plażowych jest to, że większość z nich na dnie ma tzw. ceratkę, która umożliwia włożenie do niej zarówno mokrych strojów kąpielowych jak i zabawek całych w piasku. Innymi wariantami toreb plażowych mogą być egzemplarze w pełni gumowe.

Gruba guma sprawdza się idealnie na tego typu wypady. Jest ona bowiem łatwa w czyszczeniu, a także lekka przez co uzyskujesz tylko minimalną wagę, która tylko nieznacznie wypływa na wagę Twojej torebki.

fot. unsplash.com

Torba lub plecak

Ważne jest to by każdy egzemplarz plażowy miał dodatkowe kieszonki w środku. Świetnie byłoby gdyby były one zabezpieczone dodatkowo przed dostaniem się wody i piasku. W takich kieszonkach możesz schować telefon, dokumenty i gotówkę. Zwiększa to jednak prawdopodobieństwo, że ani jedna rzecz nie ulegnie zniszczeniu, a także nie zgubi się.

Jeśli chodzi o zewnętrzy desing jest to sprawa indywidualna. Możesz sięgnąć po wzory typowo letnie np. flamingi, palmy czy inne grafiki, a także możesz wybrać opcje tylko z napisami. W tej kategorii również nie brakuje modelów typowo stonowanych, a także jednolitych.

Zdarza się tak, że niektóre modele torebek wzbogacone zostają w pasek umożliwiający dopięcie np. sandało, a także butelki z wodą. Niektóre produkty posiadają również etui na okulary przeciwsłoneczne.  Jeśli chodzi o pasek od torby to także jest własny wybór. Niektóre kobiety preferują torby na ramie inne zaś na łokieć. Warto wspomnieć o tym, że niektóre egzemplarze torebek posiadają również zapięcia i paski, które umożliwiają założenie torby niczym plecaka.

fot. unsplash.com

Podsumowanie

Wybór torby plażowej to bez sprzecznie decyzja osobista. Wszystko zależne jest od tego jak dużej torby potrzebujesz oraz jak ona ma wyglądać.

Niewątpliwą kwestią jest jednak to by torba była wykonana z materiału łatwego do czyszczenia. Dlatego jeśli chcesz wybrać np. torbę w formie słomianego kosza warto pomyśleć nad dodatkowymi torebeczkami w celu włożenia tam drobnych przedmiotów. Jeśli jednak preferujesz torby miękkie pomyśl nad wzięciem ze sobą np. reklamówki w którą będziesz mogła wrzucić mokre stroje kąpielowe bądź ubrania. Ogólny wygląd torby jest raczej najmniej ważny, ale to on sprawi czy sięgniesz akurat po ten produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here